اغتشاشگران گلستان هفتم چه کسانی هستند؟!

on .

pooria noori97

با درویشان گنابادی دربند که در زندان تهران بزرگ به سر می‌برند و حکومت ایران در رسانه‌های داخلی آنان را اغتشاشگر معرفی می‌کند بیشتر آشنا شویم.

پوریا نوری:

پوریا نوری، عکاس، متولد ۱۳۷۰ در شیراز. او به دلیل علاقه‌ به هنر عکاسی از تحصیل در رشته عمران دانشگاه شیراز انصراف داد و در حوزه عکاسیِ مفهومی و سپس عکاسی سینما به فعالیت پرداخت.
پوریا نوری عکاسی سینما را سال ۱۳۹۵ با فیلم سینمایی «ماه در مه» به کارگردانی علیرضا روشن آغاز کرد و در مدت‌زمانی کمتر از دو سال با عکاسی فیلم‌های «حمام سال نو» (نام موقت) به کارگردانی جواد خمیس‌آبادی، فیلم سینمایی «۶ماه زندگی» (ساتیار) به کارگردانی کاوه معینی‌فر، سریال تلویزیونی «گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری، فیلم سینمایی «بازی‌های مردانه» به کارگردانی امین تبار و فیلم سینمایی «دختران زمستان» به کارگردانی بهزاد خداویسی جای خود را در میان عکاسان صاحب‌نگاه سینما باز کرد.

پوریا نوری هنگام وقایع گلستان هفتم مشغول عکاسی در دو فیلم بازی‌های مردانه و دختران زمستان بود که با اطلاع یافتن از حضور خانواده‌اش در کوچه گلستان هفتم، شامگاه ۳۰ بهمن ۹۶ رهسپار محل شد تا از وضعیت آنها مطلع شود اما در محاصره‌ی هردم تنگ‌تر‌شونده‌ی نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی گرفتار شد و سرانجام در سحرگاه یکم اسفند ۱۳۹۶ در حالی که سر و صورتش از شدت ضربات باتوم شکسته و خونین شده بود، همراه با مادرش شکوفه یداللهی و دو برادرش کسری نوری و امیر نوری دستگیر و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

سرانجام قاضی احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به‌رغم اعتراض جمعی از هنرمندان به بازداشت این هنرمند جوان، او را به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرد.

حضرت آقای حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه)

دیداری و شنیداری

حقوق / سلامت و جامعه

درس نامه

تماس با ما / پیوند ها