اغتشاشگران گلستان هفتم چه کسانی هستند؟!

on .

Sharifi moghadam 3 97

با درویشان گنابادی دربند که در زندان تهران بزرگ به سر می‌برند و حکومت ایران در رسانه‌های داخلی آنان را اغتشاشگر معرفی می‌کند بیشتر آشنا شویم.

محمد شريفى‌مقدم:

وى فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسى مهندسى متالورژى از دانشگاه صنعتی شریف و دبير سابق كانون ياريگران، یکی دیگر از درویشان گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ است.

او در دى‌ماه سال گذشته در لابى بيمارستان دى در حاليكه براى ملاقات يكى از همكاران خود به آنجا رفته بود دستگير و به بند ٢٠٩ زندان اوين منتقل شد.

وى پس از تحمل ١٠ روز حبس و اعتصاب غذا در بند انفرادى، با تحصن موفقيت‌آميز درويشان گنابادى در اعتراض به بازداشت او و سه نفر از هم‌مسلكانشان در جلوى درب زندان اوين، آزاد گرديد.

او در حادثه گلستان هفتم به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحيه دست و دنده‌ها دچار شكستگى و از ناحيه چشم دچار خونريزى و كبودى شده و بدون هيچ رسيدگى درمانى بازداشت و به آگاهى شاپور منتقل شده است.

نزديكان او به مدت يک ماه پس از بازداشت او در بى‌خبرى كامل از وضعيت وى بوده و پس از تماس بعد از يک ماه متوجه شكنجه‌هاى روحى و جسمى او در بندهاى امنيتى اطلاعات سپاه و بند ۲۴۰ زندان اوين شده‌اند.

محمد شريفى‌مقدم چندى پيش به همراه همكاران خود در سايت مجذوبان نور كه در زندان تهران بزرگ در حبس بسر می‌برند در نامه‌اى خطاب به رئيس زندان اعلام نمودند كه در اعتراض به تفتيش عقايد و محروميت‌هاى قضايى از جمله حق داشتن وكيل و صدور احكام از پيش تعيين‌شده در دادگاه حضور پيدا نمى‌كنند.

پرونده وى در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضى صلواتى در جريان است.

حضرت آقای حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه)

دیداری و شنیداری

حقوق / سلامت و جامعه

درس نامه

تماس با ما / پیوند ها